Bambiriáda Aktuality Fotogaléria Pre Médiá Partneri Viete kto? Kontakt Staršie ročníky
Aktuality - Spoločné
Život deti, mladých ľudí a ich rodín od 10.- 22. mája 2010 poznačila Bambiriáda 2010. Jej 7. ročník sa uskutočnil v Žiline, Námestove, Martine, Ružomberku a Liptovskom Mikuláši.

V Námestove sa dňa 27.5.2010 stretli náčelníci z miest, kde sa úspešne uskutočnila Bambiriáda v tomto roku (Námestovo, Žilina, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Martin).

Bambiriáda sa dostáva do povedomia ľudí aj za hranice Žilinského kraja a dokonca samotného Slovenska. Jej dôležitosť a význam potvrdil Juraj Blanár, predseda ŽSK, prevzatím záštitou nad celým podujatím.

Generálni sponzori [09.04.2010]
Hlavnými sponzormi Bambiriády v Žilinskom kraji sa stali: Nadácia Mondi SCP, Rada vlády pre prevenciu kriminality a Ministerstvo školstva SR. Aj vďaka nim sa môže tento rok uskutočniť Bambiriáda v piatich mestách Žilinského kraja - v Liptovskom Mikuláši, Martine, Námestove, Ružomberku a Žiline.

Bambiriáda je určená pre všetky deti a mladých ľudí, ktorí sa chcú prísť pozrieť, niečo si vyskúšať, niečo sa naučiť, niečo si zahrať. Je tiež pre rodičov s deťmi, pre školy a pre každého, kto sa nechce nudiť alebo sedieť pri televízii či počítači. Deti tu samé môžu zistiť, čo by ich najviac zaujímalo a následne si môžu vybrať pravidelnú aktivitu pre svoj voľný čas.

Aj tento rok je krajským koordinátorom Bambiriády Rada mládeže Žilinského kraja. Otvára tak a rozbieha ďalší, už siedmy ročník, ktorý sa uskutoční v piatich mestách.